Przebieg wizyty

Na pierwszą wizytę umów się telefonicznie lub mailowo. Na 24 godziny przed pierwszą konsultacją rejestracja  skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia wizyty. Jeżeli zaistnieje potrzeba odwołania bądź przesunięcia wizyty proszę zrobić to w czasie nie krótszym niż 48 godzin przed ustalonym terminem. 

Pierwsza wizyta trwa około 60 min i obejmuję szczegółowy wywiad żywieniowy i medyczny, analizę nawyków żywieniowych, analizę składu ciała oraz wyników badań laboratoryjnych.

Ustalamy cel działania, który umożliwi opracowanie zaleceń żywieniowych lub przygotowanie planu żywieniowego dopasowanego do Twoich potrzeb.

Zgodnie z zasadą etyki zawodowej wszystkie niezbędne informacje, które przekażesz mi w trakcie trwania wizyty zostaną  poufne.

Przed pierwszą wizytą:

  • Uzupełnij dzienniczek żywieniowy, który znajdziesz do pobrania na stronie. Jeśli zażywasz leki lub suplementy- uwzględnij je w dzienniczku. Jeśli po spożyciu któregoś z posiłków bądź produktu odczuwasz dolegliwości- również koniecznie je dopisz w dzienniczku.
  • Wykonaj podstawowe badania krwi: morfologia ogólna z rozmazem, lipidogram, glukoza na czczo, insulina na czczo, ferrytyna, TSH (często potrzebny jest cały panel tarczycowy), CRP, witamina D3 – 25(OH)D3.

JEŚLI POSIADASZ WYNIKI NIE STARSZE NIŻ SPRZED 3 MIESIĘCY NIE MA POTRZEBY ICH PONAWIANIA. 

  • Zabierz ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną dotyczącą Twojego stanu zdrowia, historię leczenia, listę przyjmowanych leków, suplementów oraz ziół. 

Zalecenia żywieniowe otrzymasz w ciągu 10 dni roboczych od konsultacji drogą mailowa lub możesz odebrać je w rejestracji gabinetu. Zalecenia żywieniowe są opracowywane po wcześniejszym ustaleniu takiej potrzeby na wizycie

Natomiast jeśli zdecydujesz się na  indywidualnie dopasowany plan żywieniowy 1 lub 2- tygodniowy z pełną gramaturą, recepturą oraz lista zakupów otrzymasz w ciągu 14 dni roboczych od konsultacji.

Kontrole są bardzo ważnym  elementem w procesie dietoterapii, dzięki nim wiemy jak organizm reaguje na dietę i możemy wprowadzić odpowiednie zmiany. Dodatkowo są najlepszym narzędziem motywującym – nic tak nie sprawia satysfakcji jak poprawa dotychczasowych wyników.

Podczas  wizyty kontrolnej:

  • przede wszystkim zmotywuję Cię do dalszego działania
  • sprawdzę efekty zastosowanej diety
  • przeprowadzę analizę składu ciała
  • wprowadzę ewentualne zmiany w założeniach diety w zależności od uzyskiwanych parametrów
  • odpowiem na wszystkie pytania dotyczące stosowanej dietoterapii

NIE CZEKAJ do jutra. ZACZNIJ już dziś!